Policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących

Policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących

W ciągu ostatniego tygodnia policjanci zatrzymali dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich to motocykliści, a siedmiu to kierowcy samochodów osobowych. Niechlubny wynik przypadł kierującemu osobowym volkswagenem, który wydmuchał ponad 3 promile alkoholu. Apelujemy do kierowców o trzeźwość za kierownicą! Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, co może przyczynić się do tragedii na drodze!

Siedleccy policjanci w trakcie minionego tygodnia patrolując ulice powiatu siedleckiego ujawnili dziewięciu nietrzeźwych kierujących. Dwóch z nich kierowało motocyklami. Wśród nich rekordzistą był 48-latek, który jechał bez kasku ochronnego i na widok radiowozu skręcił w polną drogę. Po przebadaniu go na zawartość alkoholu okazało się, że ma 1,4 promila w wydychanym powietrzu.

Niechlubny wynik wśród kierowców samochodów osobowych przypadł 38 letniemu mieszkańcowi Ostrołęki, który został zatrzymany przez funkcjonariuszy na jednej z siedleckich ulic. Mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie kierował osobowym volkswagenem.

Przypominamy, że szczególnie w upalne dni nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Do poważnych zdarzeń drogowych może przyczynić się nie tylko pijany kierowca pojazdu silnikowego, ale również rowerzysta. Apelujemy o trzeźwość za kierownicą! Bez względu na to czy będziesz kierować samochodem, motocyklem czy rowerem, jeśli piłeś – nie jedź!

Pomimo ciągłych apeli kierowanych przez Policję do kierujących pojazdami, każdego dnia na polskich drogach zatrzymywani są nietrzeźwi kierujący. Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat więzienia. Jednak wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu narażamy się nie tylko na karę. Narażamy się również na utratę życia lub spowodowanie śmierci innej osoby.

POLICJA APELUJE DO KIEROWCÓW, ABY NIE PILI ALKOHOLU, GDY PÓŹNIEJ ZAMIERZAJĄ PROWADZIĆ POJAZD!
JEŚLI WIDZISZ, ŻE JAKAŚ OSOBA CHCE KIEROWAĆ LUB KIERUJE SAMOCHODEM W STANIE NIETRZEŹWOŚCI NIEZWŁOCZNIE ZADZWOŃ POD NUMER ALARMOWY 112!

Być może ten telefon uratuje czyjeś życie!

Źródło: Komenda miejska Policji w Siedlcach

Previous Obchody Święta Wojska Polskiego w Siedlcach
Next Wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego i powierzenia stanowisk dyrektorom

Może to Ci się spodoba

Dziesięć zarzutów usłyszał młody mężczyzna, który pobił swoją partnerkę a następnie ukradł jej telefon komórkowy

Do zdarzenia  doszło 21 lipca 2017 roku około godziny 15.40 na jednym z osiedli w Wieliczce. 28-latek pobił dotkliwie swoją partnerkę i ukradł  jej telefon komórkowy, a następnie uciekł. Kobiecie

Okradli magazyn, w którym przechowywane były elektronarzędzia. Przestraszeni wizją więzienia postanowili oddać skradziony łup

Policjanci z VI Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali sprawców włamania do jednego z magazynów w centrum Krakowa, w którym były przechowywane elektronarzędzia. Wartość skradzionego sprzętu to prawie 42 tysiące złotych.

Spożywał alkohol pod sklepem – okazało się, że jest poszukiwany

Dzielnicowi z V Komisariatu Policji w Krakowie zauważyli mężczyznę, który spożywał pod sklepem spożywczym alkohol – podczas sprawdzenia okazało się, że jest on poszukiwany przez Sąd do odbycia kary więzienia.

Kraków. Nielegalny tytoń nie trafi do klientów

Krakowscy policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wraz celnikami zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który handlował nielegalnymi wyrobami tytoniowymi. Zabezpieczono 4,5 tys. papierosów  bez polskiej akcyzy oraz prawie kilogram tytoniu. Z informacji, którymi dysponowali

Policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zatrzymali 3 osoby podejrzewane o kradzież w taksówce

Kilka dni temu policjanci z IV Komisariatu Policji w Krakowie zostali poinformowani o kradzieży portfela. We wskazanym w zgłoszeniu miejscu zastali kierowcę taksówki i trzech  pasażerów. Z relacji zgłaszającego wynikało,

Zatrzymany w Krakowie obywatel Rumunii oszukał kilkanaście firm na terenie UE i Turcji

Policjanci Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Krakowie zatrzymali pięćdziesięcioletniego obywatela Rumunii, który posługując się fałszywymi dokumentami wyłudził pieniądze od kilkunastu osób z Niemiec, Turcji, Włoch i Hiszpanii.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź