Longboard – co to jest i jak uprawiać ten sport?

Longboard – co to jest i jak uprawiać ten sport?

Kiedy uczysz się longboardu, ważne jest, aby wiedzieć, czego szukasz. Niektóre deski są zaprojektowane z kołami, które będą szlifować o pokład. Inne są ukształtowane dla większej stabilności. Możesz znaleźć przewodniki, które pomogą Ci wybrać odpowiedni wózek. Powinieneś także wiedzieć, że ciężarówki są najbardziej złożoną częścią twojego setupu. Będą one określać skręty, które możesz wykonać na swojej desce. Istnieje kilka czynników do rozważenia przy wyborze trucka, w tym wysokość, otwory montażowe i kąty montażowe.

Chociaż longboardy są zazwyczaj przeznaczone do swobodnego transportu, mogą być również wykorzystywane do bardziej zaawansowanej jazdy. Podczas gdy cruising można uprawiać na każdym longboardzie, niektóre typy są łatwiejsze do pchania i hamowania niż inne. Niektóre typy są wręcz stworzone do pchania na długich dystansach, co wymaga bardziej zaawansowanych umiejętności. Zazwyczaj do tego typu jazdy używany jest deck z podwójnym lub potrójnym dropem.

Kolejną cechą, która jest niezbędna w longboardingu są koła. Istnieją trzy podstawowe style, a każdy z nich ma swoje wady i zalety. Na przykład, jeden typ kółek ma większą przyczepność niż inny. Koła są główną częścią konstrukcji deski, a rodzaj, który wybierzesz, określi, jak dobrze będzie się ona ślizgać po różnych powierzchniach.

Sprawdź: Sporty ekstremalne – rodzaje, korzyści, wady i zalety –  https://fakty-sportowe.pl/rodzaje-sportow/rosp/sporty-ekstremalne-rodzaje-korzysci-i-szkody-zalety-i-wady.html

Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozstaw osi. Longboardy występują w dwóch rozmiarach, z węższym ogonem i węższym przodem. Im dłuższy rozstaw osi, tym deska będzie bardziej stabilna i responsywna. Często longboardy mają cztery otwory montażowe na decku. Otwory te pasują do otworów na płytach bazowych trucków. Deck jest następnie przykręcany do trucków za pomocą nakrętek lub śrub.

Niektóre longboardy elektryczne posiadają również pilot zdalnego sterowania. Pilot powinien być bezprzewodowy i oferować funkcje hamowania oraz przyspieszania/opuszczania. Powinien również posiadać wskaźnik zużycia baterii. Większość pilotów posiada również kontrolki LED oraz zaprogramowane ustawienia prędkości. Jeśli zdecydujesz się na zakup longboardu elektrycznego, powinieneś upewnić się, że jesteś świadomy wszystkich środków ostrożności.

Waga longboardu jest ważną kwestią przy wyborze deski. Dzięki niej będziesz miał większy pęd i łatwiej będzie Ci wykonywać duże skręty. Długość longboardu wynosi zazwyczaj od 32 do 60 cali i mogą one mieć większe koła. Te koła mogą sprawić, że jazda będzie gładsza i szybsza. Jeśli chcesz cieszyć się longboardingiem, wybierz taki, który pasuje do Twojego stylu. Możesz go używać do wielu różnych celów.

Choć longboarding powstał jako odłam skatingu ulicznego, jego korzenie sięgają surfingu. Rozwinął się jako sport na zachodnim wybrzeżu w latach pięćdziesiątych, a w latach dziewięćdziesiątych rozwinął się w różne dyscypliny. Longboardy są zaprojektowane tak, aby symulować ruchy surfingowe na gładkich powierzchniach i mogą być modyfikowane, aby dopasować się do stylu jeźdźca. Są one zazwyczaj dłuższe i szersze niż standardowa deskorolka, a ich koła są większe i bardziej miękkie.

Longboardy są łatwiejsze do nauki niż zwykłe deskorolki. Longboardy mają zazwyczaj kółka i trucki o średnicy 65 mm, które nie pasują do zwykłych deskorolek. Oprócz ułatwienia nauki jazdy na deskorolce, longboardy są stabilniejsze, bardziej wytrzymałe i zapewniają większą prędkość. Longboardy są również lepsze do wykonywania zaawansowanych trików.

Previous Sukces LUZ-u na Litwie
Next Legend of Rock Wrocław - Hala Stulecia 25 marca 2023

Może to Ci się spodoba

80 proc. Polaków skarży się na ból pleców

Osiem godzin w pracy w pozycji siedzącej, odpoczynek przed telewizorem, częste korzystanie z samochodu i dźwiganie zakupów mogą skutkować uciążliwymi bólami pleców. Z tym problemem może się zmagać nawet 8 na 10 Polaków. Zdaniem

Frekwencja na meczach Ekstraklasy rośnie o 10 proc. rocznie.

Spotkania polskiej Ekstraklasy przyciągają coraz więcej widzów – wynika z raportu „Piłkarska liga finansowa” Deloitte. Średnia frekwencja na meczu ligowym to 9 tys. kibiców. Większe zainteresowanie przekłada się na wyższe przychody

Bieg Jacka 2021

W najbliższą niedzielę, 29. sierpnia odbędzie się 12. edycja Biegu Siedleckiego Jacka. W zawodach weźmie udział około 800 uczestników, od dzieci po seniorów. Jako pierwsi na trasę wyruszą półmaratończycy. Start

Sukces LUZ-u na Litwie

14 maja 2022 roku Formacja Tańca Nowoczesnego LUZ osiągnęła wielki sukces podczas 5. Międzynarodowego Festiwalu Tańca SPACE odbywającego się w Wilnie. Młodzież zdobyła dwie najwyższe nagrody – GRAND PRIX. Do późnych godzin wieczornych rozgrywane były konkurencje.

Informacja o cenach biletów i karnetów na pływalni w SP 8

Ceny biletów i karnetów obowiązujące od 1 września 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. na krytej pływalni w Szkole Podstawowej nr 8 im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Siedlcach przy ul.

Polacy coraz wcześniej rezerwują urlopy narciarskie

Decyzja o rezerwacji zimowego wypoczynku z wyprzedzeniem przekłada się na większy wybór i duże oszczędności. Jeszcze do końca września można zarezerwować urlop narciarski nawet z 35-proc. zniżkami – przekonuje Magda Plutecka, rzeczniczka Neckermann Podróże.

0 Comments

Brak komentarzy!

You can be first to comment this post!

Zostaw odpowiedź